Forum dyskusyjne klasy 3E

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2008-10-27 18:35:10

GodEatGod

Sexual Healing

9652877
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2007-06-22
Posty: 312
Punktów :   

MATURA Z HISTORII

Niech piszą wszyscy, którzy zdają historię i potrzebują pomocy, to pomogę. O niemieckim nawet nie piszę, bo nikt oprócz mnie raczej nie zdaje.

Pzdr.


http://www.myspace.com/psywojnyfalon

Jestem terrorystą, jestem odszczepieńcem.

Offline

 

#2 2008-10-27 20:27:40

Mariusz

..C..Z..Ł..O..W..I..E..K..

4111855
Call me!
Skąd: Raj na Ziemi :D
Zarejestrowany: 2007-06-21
Posty: 744
Punktów :   
WWW

Re: MATURA Z HISTORII

ja zdaję Historię... sztuki Pomożesz ?!


"Boję się stracić cudowność wspaniałą
twoich oczu posągu i słów twoich brzmienia,
które mi nocą kładą na policzek małą
różę samotną twojego westchnienia."
"Kiedy umrę, zostawcie otwarte okno na balkon..."

Offline

 

#3 2008-10-27 20:57:12

GodEatGod

Sexual Healing

9652877
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2007-06-22
Posty: 312
Punktów :   

Re: MATURA Z HISTORII

jasne, mogę. w gimnazjum wygrałam konkurs z plastyki więc może coś tam jeszcze pamietam.


http://www.myspace.com/psywojnyfalon

Jestem terrorystą, jestem odszczepieńcem.

Offline

 

#4 2008-10-28 16:46:06

DjMichas

Administrator

5189565
Skąd: Kleszczówka City
Zarejestrowany: 2007-06-28
Posty: 37
Punktów :   

Re: MATURA Z HISTORII

Jakie lektury proponujesz 'musowo' przeczytac?(historyczne)

Offline

 

#5 2008-10-28 16:58:26

Mariusz

..C..Z..Ł..O..W..I..E..K..

4111855
Call me!
Skąd: Raj na Ziemi :D
Zarejestrowany: 2007-06-21
Posty: 744
Punktów :   
WWW

Re: MATURA Z HISTORII

Z Historii powszechnej (ale przez pryzmat Polski, w zasadzie to jest głównie o polsce:P ) zaglądałem do serii "Czasy Ludzie Wydarzenia" Fajnie się czyta, dużo informacji w miarę przystępnie napisanych, ale nie ufame tej książce bo była wydana w 1985 roku

Z Historii Polski to: "Historia Polski" (4 tomy) Andrzeja Gierowskiego... raczej kompetentny pan
(jakbyś którąś z tych książek chciał to mogę Ci pożyczyć, ja histy jednak nie zdaję więc mi nie są potrzebne)

Jeżeli chodzi o starożytność to jest taka historyczna encyklopedia PWN, przystępnie się czyta (mam, mogę pożyczyć )
(Dla dociekliwszych mam książki o Etruskach i ramzesie II, ale to nie na maturę, tzn za szczegółowo jest materiał opracowany, nawet jak na rozszerzony egzamin)

ewentualnie, dla ludzi lubiących siedzenie przed kompem i którzy łątwiej przyswajają sobie wiedzę, jak widzą obrazki i prezentacje to mam multimedialną encyklopedię PWN, 4 części owej publikacji dokłądnie móiąc: "Świat starożytny", "Cywilizacje obu Ameryk", "Cywilizacje Europejskie" I "Atlas Historyczny" (Tyle że z atlasu wcięło mi gdzieś 1 część mam tylko drugą:P)

Sorry Geg że wbijam na Twój temat, ale jak czytałęm to pomyślałem o tych wydwnictwach:P

Poza tym Michał... jakbyś uważnie słuchał Pana Domańskiego to wiedziałbyś, że Norman Davies Górą i jego czytać trzeba. Amen


"Boję się stracić cudowność wspaniałą
twoich oczu posągu i słów twoich brzmienia,
które mi nocą kładą na policzek małą
różę samotną twojego westchnienia."
"Kiedy umrę, zostawcie otwarte okno na balkon..."

Offline

 

#6 2008-10-28 17:29:47

GodEatGod

Sexual Healing

9652877
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Zarejestrowany: 2007-06-22
Posty: 312
Punktów :   

Re: MATURA Z HISTORII

DjMichas napisał:

Jakie lektury proponujesz 'musowo' przeczytac?(historyczne)

Musowo przejrzeć powinieneś Poczet królów i książąt polskich, dostępny w naszej bibliotece szkolnej koniecznie także zaznajom się z rzeźbami różnego rodzaju, np. z rzeźbą Zygmunta III Wazy w Warszawie i z karykaturami PRL-u. Ogólnie nie ma ścisłej reguły, każdy się uczy inaczej z historii, ale dobrą opcją jest też słownik historyczny (mogę ci pożyczyć, mam w domu).
..........................................................................................................................................................................
Największy nacisk trzeba dać na historię średniowiecza i XVII wieku w górę. Najmniejszy na starożytność:)

Mariusz napisał:

Poza tym Michał... jakbyś uważnie słuchał Pana Domańskiego to wiedziałbyś, że Norman Davies Górą i jego czytać trzeba. Amen

Tak na poważnie to cicho sza o tym, ale Daviesa nie polecam. Czyta się to strasznie, mnóstwo zawiłości, mało konkretow.

..........................................................................................................................................................................
A, właśnie!

Proszę się zaopatrzyć w dzieła pana Benedykta Ziętary. To historia w bardzo treściwej pigułce. Super sprawa.


JESZCZE RAZ POSTY NAJEBANE JEDEN PO DRUGIM TO MARIUSZ PRZESTANIE BYĆ MIŁY

Ostatnio edytowany przez Mariusz (2008-10-28 21:47:55)


http://www.myspace.com/psywojnyfalon

Jestem terrorystą, jestem odszczepieńcem.

Offline

 

#7 2008-10-28 22:09:38

Mariusz

..C..Z..Ł..O..W..I..E..K..

4111855
Call me!
Skąd: Raj na Ziemi :D
Zarejestrowany: 2007-06-21
Posty: 744
Punktów :   
WWW

Re: MATURA Z HISTORII

Ja tylko proszę, tak na przyszłość, żeby nie robić tego co tutaj jeszcze przed chwilą było i korzystać z opcji "Edytuj" jak się chce coś dopowiedzieć, a nie nabijać posty jeden pod drugim (kropki w poście wyżej wskazują pierowtny podział na posty;) ) <- GEG to do Ciebie ;]

A tak poza tym to wypowiedź odnośnie Idola Pana D miałą charakter czysto ironiczny Próbowałem tego pana czytać przez wakacje, ale odpuściłem i wziąłem się z Sapkowskiego


"Boję się stracić cudowność wspaniałą
twoich oczu posągu i słów twoich brzmienia,
które mi nocą kładą na policzek małą
różę samotną twojego westchnienia."
"Kiedy umrę, zostawcie otwarte okno na balkon..."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.setuning.pun.pl www.architekturawnetrz.pun.pl www.quovadis.pun.pl www.fallenguild.pun.pl www.tril2010.pun.pl